Ślub i wesele w plenerze, marzenie Par Młodych.

Ślub w plenerze stał się coraz bardziej popularny i bardziej dostępny dla Młodej Pary, niż wcześniej. Są miejsca, które w swojej ofercie posiadają właśnie ślub w plenerze, co znacznie ułatwia jego organizację. Oczywiście macie możliwość zorganizowania ślubu w każdym miejscu, jakie Wam się podoba, jednak polana w lesie, z dala od np. prądu, jest dużo większym wyzwaniem.
W tym wpisie skupię się na ślubie w plenerze przy restauracji. O co powinniście się zatroszczyć i na co zwrócić szczególną uwagę.

Oprawa

Zacznijmy od lokalizacji. Jej wybór często jest kluczowy. Piękny ogród, zieleń czy oczko wodne tworzą magiczny klimat otoczenia, piękną atmosferę, tworząc również podstawę do dalszego planowania np. wybrania motywu i tworzenia dekoracji ślubnej.

Jeżeli ceremonię zaślubin zaplanujecie przy restauracji, możecie również spać spokojnie w razie niekorzystanej pogody. Jeżeli zaskoczy Was deszcz, bardzo często restauracja oferuje przeniesienie uroczystości we wnętrza pięknych stylowych sal bankietowych.

Dekoracje

Macie już wybrane miejsce uroczystości, więc nadszedł czas aby przemyśleć jaki styl chcecie zastosować oraz jakim budżetem dysponujecie. Tutaj polecam współpracę z dobrą florystką. Nie tylko doradzi Wam rodzaj dekoracji, ale również wyczaruje piękne kwiatowe czary, które zachwycą Was i Waszych gości.

Oświetlenie

Pomimo, iż często wydaje się, że ślub w plenerze w ciągu dnia w pełnym słońcu nie wymaga doświetlenia, to jednak warto o nie zadbać.
Lampiony, świece, sprawią że wytworzycie bajkowy nastrój. Tutaj również fotografie zyskają na jakości. Pamiętajcie, że zdjęcia będą Wam towarzyszyły przy wieczornych wspomnieniach……

Dojazd

Warto zaaranżować również tą część uroczystości. Romantyczna dorożka lub zabytkowy samochód, to piękne „ wejście” inaugurujące uroczystość.

Oprawa muzyczna

Zdecydowanie warto ją mieć. Ślub plenerowy zyska emocji i wzruszeń, kiedy zagra na nim harfa, lub skrzypce. Ich brzmienie nada romantycznego nastroju.
Wesele w plenerze, czas start!!
Wesele w plenerze, to duże wyzwanie. Tutaj nie można pozwolić sobie na stwierdzenie, że będzie co ma być.
Poniżej spisałam dla Was najistotniejsze rzeczy, których nie należy pominąć w przygotowaniach do wesela w plenerze:

 • Plan B.
  od samego początku należy mieć plan B, na wypadek braku słonecznego dnia. Mając Plan B, dzień ślubu będzie spokojniejszy.
 • Wracamy do tematu oświetlenia
  Już wyżej pisałam o tym, że na czas zaślubin, należy zadbać o dodatkowe, poza słonecznym oświetleniem. Na weselnej zabawie, również nie może go zabraknąć, szczególnie, kiedy zapadnie zmrok. Przyda się Wam agregat, jako dodatkowe źródło prądu. Zadbajcie, żeby oświetlenie nadało klimat. W namiotach sprawdzą się z pewnością lampiony, latarnie, kurtyny świetlne. Zdjęcia będą magiczne.
 • Uwaga upał!
  Piękny słoneczny dzień, to marzenie Pary Młodej, na dzień uroczystych zaślubin w plenerze. Wysoka temperatura na zabawę, może jednak być uciążliwa dla Was, i dla Waszych gości. Warto zastanowić się nad klimatyzacją na ten czas. Zapewnicie sobie z pewnością komfort zabawy i spożywania pysznych dań.
 • Zadaszenie…
  Wesele w plenerze = namiot.
  Namiot przede wszystkim. Ochroni Was przed intensywnym słońcem, kroplami deszczu, czy nieprzyjemnym wiatrem we włosach. Tutaj wynajęcie dobrej firmy, z doświadczeniem jest na wagę złota. Dla Waszego i Waszych gości bezpieczeństwa, najlepiej, żeby postawił go ktoś, kogo nie przerażą pierwsze lepsze nierówności podłoża. Na rynku znajduje się wiele sprawdzonych firm, które oferują wynajem namiotów. Warto wcześniej zająć się tym tematem.
 • Podwykonawcy
  Przy organizacji wesela w plenerze, warto zadbać o profesjonalistów. Tutaj nie warto oszczędzać. Wsparcie techniczne, obsługa przyjęcia, zespół, florystka, dekoratorka, to osoby które powinny mieć doświadczenie w przyjęciach w plenerze. Doświadczenie pozwoli im na uniknięcie niektórych okoliczności, które mogą się wydarzyć.
 • Aspekt praktyczny
  Pisałam wyżej o tym, że ślub i wesele w plenerze można zaplanować w dowolnym miejscu. Warto jednak przemyśleć sprawę pod względem praktycznym.
  Dlaczego?
  Prąd, gaz, woda….to niezbędne źródła przy obsłudze przyjęcia. Nie zapominajmy również o sanitariacie. Mało romantyczne kwestie, ale bardzo istotne.
  Obsługa powinna mieć do niego ciągły dostęp. O ile planując przyjęcie przy restauracji czy miejscu weselnym jest dużo łatwiejsza i sprawniejsza, o tyle przyjęcie na polanie w lesie, może okazać się ogromnym logistycznym przedsięwzięciem, również finansowym.
  Nie zapomnijcie również o dojeździe. Goście przechodzący przez łąkę mogą mieć zabłocone obuwie, osoby starsze mogą mieć problem z dojściem na miejsce, a obcasy Pań, mogą być z dodatkiem trawy i ziemi.
 • Menu
  Czy będzie różnić się menu weselne na przyjęciu w Sali od tego w plenerze?
  Tutaj również warto posiłkować się obsługą, która ma doświadczenie w przygotowaniu menu na przyjęcia w plenerze.
  Tort nie koniecznie będzie z dużą ilością kremu i bitej śmietany, a potrawy również należy dostosować do panujących warunków, tak aby ich walory smakowe i wzrokowe zostały zachowane i zachwycały Was oraz gości.
 • Chwila oddechu i relaksu.
  Warto zadbać o miejsce, w którym przede wszystkim osoby starsze mogły odpocząć od zgiełku. W takim miejscu powinny znaleźć się leżaki, ławy z miękkimi poduszkami, parasolki przeciw słoneczne, dostęp do schłodzonej lemoniady, czy naparu z ziół. Sami pewnie będziecie korzystali z tego miejsca nie raz podczas zabawy.

Do planowania ślubu i wesela w plenerze warto wynająć wedding plannera i Mistrza Ceremonii.
Powodzenia i pięknych wspomnień.