Oryginalne atrakcje weselne

Atrakcje weselne, to często punkt numer 1, w przemyśleniach Pary Młodej, który ma sprawić, aby goście byli pod wrażeniem i aby dzień ślubu został w ich pamięci na długo. Każda Para Młoda chce, aby goście w tym dniu byli zadowoleni i aby bawili się wyśmienicie.

Ważne, aby wybrać mądrze i spójnie, bo jest z czego wybierać.

 

 

 

 

 

 

 

 

Atrakcje w plenerze.

Kiedy organizujecie wesele w plenerze, a pogoda dopisuje, to gorąco polecam gry dla gości.

Jenga Maxi? Jak najbardziej. Nie tylko dla starszych, ale również dla młodszych. Z pewnością przy tej zabawie nie zabraknie uśmiechu i dawki pozytywnej rywalizacji. Duże klocki można zakupić nawet na Allegro.

Świetnie sprawdzą się również rzutki. Z pewnością każdy z gości kiedyś brał udział w tej grze. Można zaryzykować stwierdzenie, że Panowie będą świetnie się bawić😊, ale myślę że niejedna Pani się przyłączy.

Nie zapomnijcie przygotować mini instrukcji dla gry oraz kilku arkuszy papieru i długopisów. Jak rywalizować, to na całego😊.

Kto z nas nie zna gry w bierki? Chyba każdy. Tutaj można pokusić się również o wersję maxi. Powiększona wersja mierzy nawet do 100cm.

W plenerze świetnie sprawdzi się również fotobudka, fotoprzyczepa czy fotolustro. Te atrakcje na dobre zagościły na Waszych uroczystościach i niezmiennie cieszą się dużą popularnością. Nie tylko starsi, ale przede wszystkim młodsi bardzo cieszą się już na samą myśl o tej zabawie.

Jeżeli fotobudka z obsługą jest dla Was zbyt popularna, a chcecie aby goście mogli się świetnie bawić i mieć pamiątki w formie zdjęć na już, to możecie zainwestować w INSTAX.

Zaaranżujcie miejsce na robienie zdjęć. Przygotujcie różnego rodzaju gadżety np. kapelusze, peruki, okulary, napisy. Wykonajcie również ściankę z możliwością przypięcia zdjęć na klamerkach. Przyciągnie to innych do podglądnięcia zabawnych fotek. Miejsce należy udekorować w stylu spójnym ze stylem wesela. Masz wesele w stylu boho? Udekoruj ściankę pod zdjęcia makramą, łapaczami snów, lub lampkami.

Wykonanie takiej atrakcji ma swoją ogromną zaletę. Nie ma tutaj ograniczenia czasowego i integruje gości weselnych. Nie zapomnijcie o napisaniu krótkiej instrukcji obsługi aparatu oraz o zabezpieczenie ilości wkładów😊.

Zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia....

Przy miejscu na zdjęcia gości, możecie zaaranżować kącik z Waszymi zdjęciami. Każde miejsce, które związane są z Wami, cieszy się w tym dniu zainteresowaniem. Zdjęcia możecie przyczepić na sztaludze, przypiąć na lustrze, w ramie na sznurku lub jakkolwiek sobie to wymarzycie. Wierzę w Waszą kreatywność😊.

Jeżeli jesteśmy przy zdjęciach, to śmiało możecie pomyśleć o Waszych zdjęciach, które wyświetlicie gościom, w towarzystwie odpowiedniej muzyki, tzw. pokaz slajdów. Nie koniecznie musi to być wzruszająca melodia. To mogą być śmieszne zdjęcia z wesołą melodią. Goście zawsze chętnie zbierają się na ich oglądanie. Pokaz zdjęć to również świetny sposób na pokazanie Waszej krótkiej historii, szczególnie dla rodziny, z którą na co dzień nie macie kontaktu, np. ze względu na odległość.Tutaj można również pomyśleć o powiedzeniu na końcu kilku słów „ od serca” dla gości, przyjaciół czy rodziców, w formie krótkiego nagranego przez Was filmiku.

Prezent dla rodziców? Coś oryginalnego i mniej spotykanego? Piękne malowanie piaskiem, w akompaniamencie muzyki, będzie nie tylko atrakcją, ale również może być formą podziękowań dla rodziców. To raczej mało spotykana atrakcja, ale ciesząca się ogromnym zachwytem gości.

A może jednak coś innego Was interesuje? Macie duszę artysty i chcielibyście ją podkreślić? Moja propozycja to karykaturzysta. Spełni swoją rolę szczególnie przy mniejszych weselach. Gwarantuję kolejkę do wykonania karykatury.

Co dalej?

Kolejną atrakcją, która zawsze zbiera wokół siebie „wianuszek” gości to wynajęci barmani, którzy serwują świetne drinki. Jeżeli są dla Was za drogą atrakcją, to proponuję przygotowanie samoobsługowego baru. Tutaj wystarczy stół, różnego rodzaje alkohole, duża rama z plakatem z opisem samego miejsca oraz małe ramki z przepisami na najpopularniejsze drinki.  Macie wesele tematyczne? Motyw przewodni? Możecie poszaleć z zaaranżowaniem tego miejsca. Pamiętajcie, żeby na stole nie zabrakło takiego alkoholu jak: whisky, wódki, rumu, aperolu czy też martini. Świetnie zaopatrzyć również stół w różnego rodzaju kieliszki, owoce ( cytrusy), papierowe parasolki do drinków oraz niezastąpione papierowe słomki oraz różnego rodzaju soki.

Alkohol można zamienić stołem z lemoniadą, szczególnie jeżeli jest to ślub plenerowy w upalny dzień.

Nie zapomnijcie o tym, żeby był ktoś kto będzie czuwał nad ciągłym przypływem napoju.

Możecie być pewni, że tak jak przy słodkim stole zbiera się znaczna część gości, tak tutaj znajdzie się sporo gości, którzy będą serwować najbardziej wymyślne trunki😊.

Jeżeli pogoda zrobi psikusa, to te atrakcje również sprawdzą się wewnątrz miejsca weselnego, restauracji.

Śpiewać każdy może...animator również:)

Jeżeli lubicie się bawić i macie gości, którzy lubią tańczyć i śpiewać, to świetną atrakcją jest karaoke z Waszymi ulubionymi kawałkami. Najczęściej wtedy zbierają się grupki osób, które prezentują piosenki związane z ich wspomnieniami😊. Zachęcam Was bardzo do tej zabawy. Często podrywa z krzeseł gości.

 

Goście zadowoleni, to zadowolona Para Młoda. Jeżeli wśród gości są pary z dziećmi, to pozwólcie rodzicom na zabawę, wtedy kiedy dzieci będą zajęte zabawą z animatorem. Nie zapomnijcie o milusińskich😊. Wata cukrowa, bańki mydlane, konkursy to jedne z zabaw, które proponują animatorzy.

A po zmroku światełka:)

A co po zmroku?

Efektywna zabawa przy fajerwerkach? Z pewnością fajerwerki są atrakcją, która zostaje wykorzystywana przez Parę Młodą do zebrania gości dla uzyskania pięknej fotografii. Można ją również zastąpić teatrem ognia. Niezwykle spektakularne show z aktorami, który skupi uwagę młodszych i starszych. Fireshow to pokaz, który może trwać od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności potrzeby Pary Młodej.

Jedną z piękniejszych atrakcji są puszczane przez Parę Młodą i gości chińskie lampiony. Jeżeli miejsce weselne posiada piękny, duży plener z dużą wolną przestrzenią, z pewnością ta atrakcja wzbudzi zachwyt i zostanie pięknym wspomnieniem dla gości i dla Was. Tutaj jednak należy pamiętać, ze należy dopełnić pewnych formalności i zachować dedykowane dla tej atrakcji środki bezpieczeństwa

Strefa relaksu.

Jeżeli miejsce weselne posiada plener, warto zaaranżować strefę chillout, gdzie goście będą mogli odpocząć od głośnej muzyki, zaczerpnąć świeżego powietrza i porozmawiać. Nie macie pleneru, lub pogoda nie dopisuje?  nic straconego. Takie miejsce można zaakcentować również we wnętrzu sali weselnej. Z takiego miejsca korzystają nie tylko osoby, które po szaleństwach na parkiecie chcą odpocząć, ale przede wszystkim osoby starsze oraz te, które za szaleństwami tanecznymi nie przepadają.

Jestem ciekawa, jakie atrakcje wykorzystacie na Waszym weselu i co oryginalnego macie w głowie😊.

Pamiętajcie, żeby na sali nie zabrakło scenariusza dnia weselnego dla gości, tak aby niczego ważnego nie przeoczyli.

 

Zdjęcia: źródło Pinterest