Kim jest Wedding Planner?

Perfekcyjna Pani Sali weselnej.

Znane filmy amerykańskie pokazują wedding plannera, który przygotowuje dla Pary Młodej piękne ślubne plenerowe kreacje. Wesele z wielką pompą, pełne wzruszeń i toastów, z przepychem brudno-różowego różu w stylu glamour.

Tak widziany jest nasz zawód w oczach Par Młodych. Kim naprawdę jest Konsultant Ślubny?

Jeszcze nie tak dawno, w przygotowaniach do Ślubu pomocną dłoń podawała najbliższa rodzina, świadkowie i rodzice. Dziś Pary Młode same przygotowują swój dzień zaślubin, często korzystając z Konsultanta ślubnego, który zaoszczędzi ich czas i zmieści się w założonym budżecie.

Pięknie ubrana Konsultantka ślubna z gładko zaczesanym kokiem, to obraz finalny, jednak zanim do niego dojdzie, w ręce trzymam taśmę klejącą, młotek, zszywacz i miotłę. Tak, tak, dobrze czytacie. Zanim Para Młoda i jej goście zasiądą za stołem na Sali weselnej, ja koordynuję i sama uczestniczę w „ robocie”.

Ślub to piękne, wymarzone……logistyczne wydarzenie.

Tutaj może zdarzyć się wszystko. Chociaż jako wedding planerka, spisuję wszystkie ważne punkty w scenariuszu i zapinam na przysłowiowy ostatni guzik, to nie wszystko jestem zdolna przewidzieć. Ale jestem po to, aby w takich sytuacjach ugasić każdy pożar.

W ten dzień jestem niejednokrotnie kierowcą, kiedy okazuje się, że świadek zapomniał dowodu osobistego, lub kiedy trzeba pojechać po bukiet ślubny, który został na parapecie w wazonie w domu…

Perfekcja to moje drugie imię.

W dzień uroczystości najwcześniej wstaje Panna Młoda…

Tutaj Was zaskoczę, bo najwcześniej wstaje Konsultantka Ślubna. W miejscu weselnym jestem od samego rana, wcześniej jeszcze raz analizuję przebieg czasu zaślubin i całego dnia wesela, stąd moje wcześniejsze wstawanie. To pozwala mi na spokojną pracę oraz na zaplecze czasowe w razie niespodziewanej wpadki.

W zawodzie wedding plannera, ważne są cechy kreatywności oraz wielozadaniowość. Tutaj nie mam miejsca na panikę, dlatego opanowanie i zimna krew towarzyszą mi w każdej trudnej sytuacji. Dla mnie nie ma sytuacji bez wyjścia. Zawsze pamiętam, że jestem tutaj po to, aby moja Para Młoda, mogła cieszyć się bezstresowo swoją uroczystością.

Od księgowej do prawnika.

Dobry wedding planner wspomoże Was w formalnościach, analizie umów i aneksów z podwykonawcami. Rolą wedding plannera jest opracowanie i zarządzanie budżetem, tak abyście mogli na bieżąco monitorować faktyczne koszty Waszej uroczystości.

Najważniejsze, abyście poznali swojego konsultanta ślubnego i darzyli go zaufaniem. Zapraszam Was na niezobowiązującą rozmowę, gdzie będziecie mogli mnie poznać osobiście i przekonać się, co razem możemy zrobić.