Dekoracje na miejsce zaślubin. Ważny element Waszego Wielkiego Dnia.

TAK TAK i jeszcze raz TAK. Para Młoda zwykle skupia się na dekoracji miejsca weselnego. To tam znajdują się kwiaty, tablice, świece, ścianka, napisy ledowe, strefy chillout, tworząc spójnie piękne klimatyczne miejsce. Co jednak z miejscem zaślubin? Jestem pewna, ze to miejsce jest godne Waszej uwagi. Postaram się przedstawić Wam kilka alternatyw do wystroju miejsca zaślubin. Niektóre miejsca pewnie będą wymagały większego nakładu finansów, ale przy odrobinie sprytu, małym kosztem również można uzyskać piękny efekt.

Czy dekoracje ślubne, miejsca ceremonii zaślubin są warte poświęcenia uwagi?

Miejsce zaślubin, kościół, USC.

Czasami miejsca zaślubin wymagają pracy dekoratorki i florystki, aby oczarowało wymarzonym efektem. Z niewiadomych powodów Pary Młode, miejsce zaślubin,  gdzie składają sobie przysięgę, traktują jako mniej ważną kwestię dekoracji. Często słyszę, że w kościele czy w USC, Para Młoda przebywa jedynie „kilka minut”, więc nie warto wydawać pieniędzy na dekorację.

Wasza przysięga, to najważniejszy moment tego Dnia.

Po pierwsze, czas zaślubin i Waszej przysięgi, to najważniejszy moment tego ważnego dla Was dnia. To w tym ważnym momencie, rozpoczynacie wspólną drogę życia.

Często wybrany przez Parę Młodą maleńki kościółek lub piękna katedra, mają same w sobie piękno i klimat, Wystarczy zmiana krzeseł, kilka tub ze świecami i miejsce będzie miało nadany urok. Kilka kwiatów i „ubrany” klęcznik również nadają klimatu. Przed wejściem do kościoła można ustawić tablicę z Waszymi imionami lub powitaniem dla Gości weselnych. Tablicę możecie przybrać kwiatami lub samym nawet eukaliptusem. Efektem będzie wprowadzenie Gości w odpowiedni klimat.

Koszt udekorowania kościoła to ok 1000-3000zł.

Dekoracje ślubu cywilnego

Ślub cywilny, to w większości już teraz plener. Pary Młode starają się wybierać piękne miejsca, często wyjątkowe dla nich samych. Urzędnik stanu cywilnego musi wyrazić zgodę na wybrane przez Was miejsce. Często są to ogrody i tarasy wybranej restauracji. Tutaj miejsce może być pięknie ustrojone kwiatami, świecami, białym dywanem czy piękną ścianką. W zależności od wybranego miejsca weselnego, niektóre z nich w ofercie mają dekorację ślubną pleneru. Wasze koszty są wtedy z pewnością mniejsze. Należy pamiętać o wyznaczeniu i odpowiednim zagospodarowaniu najważniejszego miejsca, przeznaczonego dla Urzędnika. Godło i dokumenty posiada Urzędnik. Warto zaakcentować miejsce za Urzędnikiem ścianką. Może to być heksagon lub pergola. Obie wersje z kwiatami w roli głównej sprawią, że miejsce zaślubin stanie się centrum uwagi w tym podniosłym momencie.

 

Zaślubiny w plenerze. Wybór wielu Par Młodych.

Jeżeli zaplanujecie ceremonie zaślubin w plenerze, nie zapomnijcie o krzesłach. Wasze krzesła mogą być dodatkowo ozdobione tiulem i kwiatami ze spójnością Waszej wizji dnia ślubu pod względem np. kolorystyki. Krzesła należy zapewnić również świadkom i najważniejszym gościom. Cała ceremonia nie trwa więcej niż ok 20 min., więc przy dużej ilości Gości, pozostałe osoby mogą na ta chwilę zająć miejsca stojące.

Pięknym elementem oprawy jest zadbanie o alejkę, która prowadzi do samego miejsca zaślubin i Urzędnika. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Pannę Młodą wprowadził orszak druhen, sypiących płatki kwiatów. Dywan z będzie dodatkowym elementem upiększającym ceremonię. Po bokach alejki można ustawić lampiony ze świecami, które dodatkowo ocieplą miejsce.

Ślub w plenerze to opcja zmiennej pogody. Warto zadbać o odpowiednie zadaszenie, szczególnie w miejscu podpisywania Waszych dokumentów. Piękne zadaszenia, nadają również cudownego klimatu. Nie zapomnijcie o parasolkach. One również mogą się przydać😊

Koszt wykonania dekoracji to od 2000zł – ok 5000 zł.

Przysięga w budynku Urzędu Stanu Cywilnego

Zaślubiny w budynku Urzędu stanu Cywilnego? Do USC można wprowadzić stojaki z kwiatami i bukiet kwiatów na stół Urzędnika.

W USC koszty będą najmniejsze, jeżeli chodzi o dekorację, jednak jestem zdania, że warto o nie zadbać, ponieważ ważne, abyście w tym ważnym dla Was momencie czuli się pięknie i komfortowo.

 

Foto:/ żródło:Pinterest